18 Mart Çanakkale Zaferi
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Acı Kaybımız
Saygıdeğer hocamız Prof. Dr. R. Günsel Terzioğlu'nu kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Bölümümüz için yeri doldurulamayacak önemli bir değer. Hocamıza Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabırlar dileriz. Hocamız ışıklar içinde uyusun. Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü Öğretim Elemanları
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü
24 Kasım Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun
Ata'mızı saygı ve minnetle anıyoruz.
Cumhuriyetimizin 98. yılı kutlu olsun..
2020-2021 Eğitim Yılı Aile ve Tüketici Bilimleri Bölüm tanıtım videomuz için tıklayınız.
2020-2021 Eğitim yılı Hacettepe üniversitesi Aile ve Tüketici Bilimleri bölümünü kazanan öğrencilerimiz için hazırlamış olduğumuz bölüm tanıtım videomuzu izleyebilirsiniz.
Değişim Programları

Erasmus Programı

Erasmus kapsamında bölümümüz ile Avrupa’da bulunan Yunanistan - Harokopio University ve Polonya - University of Warsaw arasında anlaşma bulunmaktadır. Ayrıca Erasmus Staj Hareketliliği ile yükseköğretim kurumunda kayıtlı öğrencinin yurtdışındaki bir işletmede staj yapma imkânı da bulunmaktadır. Detalı bilgi için //www.abofisi.hacettepe.edu.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mevlana Değişim Programı

Mevlâna Değişim Programı kapsamında yüksek lisans ve doktora tez döneminde olan öğrenciler için bölümümüz ile Amerika Birleşik Devletleri Michigan Üniversitesi İnsani Gelişme ve Aile Çalışmaları Bölümü arasında anlaşma bulunmaktadır.